Czym jest hosting?

Do publikacji strony internetowej w sieci potrzebne jest miejsce, w którym umieszczone będą wszystkie pliki, z których strona się składa. Miejscem tym jest serwer. Innymi słowy, hosting to przestrzeń dyskowa serwera oferowana przez firmę hostingową, na której umieszcza się wszystkie pliki składające się na stronę internetową. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje o różnych parametrach. Wybierając go, trzeba zwrócić uwagę na konkretne parametry techniczne hostingu.

alternative

Pojemność i transfer danych

Wybierając usługę tego typu, pod uwagę wziąć należy kilka aspektów. Główne parametry hostingu to pojemność oraz transfer danych. Pojemność hostingu to nic innego jak ilość miejsca na serwerze, z której można skorzystać. Można to porównać do ilości miejsca na dysku twardym komputera. To jaką pojemność wybrać należy od wielkości tworzonej strony internetowej. Warto jednak już na początku wybrać nieco większą pojemność.

Strona może bowiem z czasem się rozbudowywać. Jeśli już wcześniej zakupi się hosting z większą pojemnością, wówczas w przyszłości nie będzie konieczności dokupowania dodatkowego miejsca. Drugi ważny parametr to transfer danych. Od transferu danych oraz od przepustowości i jakości łącza zależeć będzie, jak szybko strona będzie się ładować. Pamiętać także trzeba o tym, że im więcej odwiedzających stronę internetową, tym większy transfer danych będzie potrzebny. Transfer miesięczny hostingu nie może być zatem zbyt mały. Lepiej jest wybrać opcję bez limitu, jaką oferuje choćby Hosting House.

alternative

Bezpieczeństwo i wsparcie

Parametry techniczne to jednak nie wszystko. Bardzo ważne są również zabezpieczenia oraz wsparcie techniczne ze strony usługodawcy. Każda strona internetowa może stać się celem ataku hakerów. Dlatego tak istotne jest, aby firma, z której pomocy korzystamy oferowała odpowiednie zabezpieczenia. Dodatkowo ważne jest, aby można było liczyć na stałe i profesjonalne wsparcie techniczne z jej strony. W razie jakiegokolwiek problemu z witryną nie powinieneś zostać z tym sam. Dobra firma hostingowa powinna pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą hostingu?

Napisz już dziś!