Hosting a Wordpress

Jak wspomniano, Wordpress jest dziś najczęściej stosowanym systemem zarządzania treścią do tworzenia i prowadzenia bloga. Jeśli jednak ma on działać prawidłowo zainstalowany musi być na odpowiednim serwerze. Od wyboru hostingu zależeć będzie czy blog stworzony na Wordpress działać będzie szybko, stabilnie i bezpiecznie. A to ma wpływ zarówno na zadowolenie użytkowników, jak i pozycje bloga w wynikach wyszukiwania. Odpowiadając na pytanie, jaki hosting pod Wordpress będzie najlepszy zacząć trzeba od wskazania koniecznych parametrów, jakie musi on posiadać.

alternative

Przede wszystkim obsługiwać musi język PHP oraz posiadać możliwość tworzenia baz danych MySQL. Dobrze jeśli posiada także protokół HTTPS. Na hosting, który nie obsługuje języka PHP oraz nie daje możliwości tworzenia baz danych MySQL instalacja Wordpress będzie niemożliwa. Dlatego wybierając rozwiązanie pod ten CMS, w pierwszej kolejności sprawdzić należy, czy spełnia powyższe kryteria. To jednak niejedyne warunki, którymi należy się kierować.

Parametry hostingu pod Wordpress

Jak założyć bloga na Wordpress? W pierwszej kolejności należy zainstalować go na serwerze. Ale jaki hosting wybrać? Po pierwsze, uwagę zwrócić należy na jego pojemność. Innymi słowy, na ilość miejsca na serwerze. Dobrym rozwiązaniem jest wybór hostingu o dość sporej pojemności. Na początek może być to 10 GB. Choć sam Wordpress nie wymaga wiele miejsca, to pamiętać trzeba, że wraz z upływem czasu blog będzie się rozrastał.

Drugi ważny parametr to transfer danych. Im większy ruch na blogu, tym większy transfer będzie potrzeby. Na początku wystarczy 50 GB transferu danych. Z czasem jak blog cieszyć będzie się coraz większą popularnością, dobrym rozwiązaniem będzie wybór opcji transferu danych bez limitu. Ile kosztuje blog na Wordpress? Warto wiedzieć, że wybór dobrego hostingu nie wiąże się z dużym wydatkiem. Przykładem może być oferta firmy Hosting House.

alternative

PHP i mySQL

Hosting pod Wordpress musi obsługiwać PHP oraz MySQL. Ważne jednak, aby wybrać taką opcję, która obsługuje najnowsze wersje PHP oraz MySQL. Dzięki temu można mieć pewność, że blog działać będzie w pełni wydajnie, a wszystkie pliki będą bezpieczne. Instalacja Wordpressa na hostingu obsługującym starsze wersje PHP oraz MySQL to ryzyko tego, że blog działać będzie wolno, niestabilnie, a i włamanie się na bloga również będzie łatwiejsze. Dodatkowo starsze wersje PHP i MySQL często uniemożliwiają instalacje najnowszych aktualizacji samego Wordpressa.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą hostingu?

Napisz już dziś!